Jak zacząć swoją przygodę z inwestowaniem?

Inwestowanie nie musi być trudne. Najważniejsze to poznanie podstawowych zasad pomnażania swoich pieniędzy i podążanie za nimi aż do wyznaczonego celu, czyli wysokich zysków.

Dzisiaj, gdy na lokatach bankowych można zarobić naprawdę symboliczne kwoty, coraz więcej Polaków myśli o zainwestowaniu swoich oszczędności. O czym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem?

Wybierz odpowiednia metodę inwestycji

Najważniejsze to znalezienie dla siebie odpowiedniej metody inwestycji. Najlepiej wybrać coś, co wzbudza nasze zainteresowanie, jest zrozumiałe i dodatkowo mieści się na akceptowalnym poziomie ryzyka.

Dzisiaj inwestować możemy na różne sposoby, na przykład w surowce, w giełdę, w przedmioty kolekcjonerskie czy w nieruchomości. Dla początkujących dobre będą także fundusze inwestycyjne, na przykład najlepsze fundusze inwestycyjne od Viennalife, które pozwalają na przyszłościowe ulokowanie pieniędzy nawet w mniejszych sumach.

Nie ryzykuj

Ryzykowne inwestycje najlepiej postawić wytrawnym graczom z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli dopiero stawiamy pierwsze kroki, najlepiej wybrać inwestycje dające niższe, ale pewniejsze zyski.

Przeznaczenie całej sumy na inwestycję, która wyróżnia się wysokim ryzykiem, może zakończyć się utratą oszczędności.

Nie inwestuj całych oszczędności

Podstawą bezpiecznego inwestowania jest również lokowanie oszczędności tylko w takiej kwocie, która jest la nas akceptowalna. Najlepiej zatem pozostawić na swoim koncie określoną sumę, która będzie potrzeba wtedy, gdy pojawi się jakiś niespodziewany wydatek.

Nie powinniśmy także inwestować wszystkich pieniędzy za jednym razem. W ten sposób będzie można część posiadanych środków zainwestować wtedy, gdy pojawi się na to lepsza okazja.

Szybko rezygnuj z inwestycji, które przynoszą straty

Jeśli jakaś inwestycja nie przynosi oczekiwanych zysków, w takim przypadku warto zrezygnować z jej niej zanim doprowadzi do poważnych strat.

Do skorzystania ze swojej oferty funduszy inwestycji zaprasza Viennalife – najlepsze fundusze inwestycyjne od Viennalife można sprawdzić już teraz on-line pod adresem strony Viennalife.pl.

Kategorie
Poradniki