Używane auta w Polsce – co najchętniej kupują Polacy w 2019 roku?

Na zakup samochodu na rynku wtórnym decyduje się bardzo wielu Polaków. Największym powodzeniem cieszą się auta o wartości do 20 tys. zł, pogwarancyjne, nieco starsze. Cena to dla znakomitej większości nabywców podstawowe kryterium wyboru.

Używane samochody są kupowane nie tylko od osób prywatnych, ale również w auto komisach. Warszawa pod tym względem to bardzo dynamiczny rynek dający ogromne możliwości wyboru. Dla osób decydujących się na tę formę zakupu kluczowe znaczenie mają liczne korzyści, jakie daje autokomis – Warszawa to największe miasto w Polsce, więc zapotrzebowanie na auta jest tu duże i stale rośnie.

Auta miejskie i rodzinne

Na stołecznej próbie doskonale widać, że Polacy preferują samochody miejskie i rodzinne średniej klasy. Nic dziwnego – są to pojazdy przystępne cenowo, a do tego wygodne oraz zapewniające komfort podczas jazdy po mieście, która często odbywa się w specyficznych warunkach (korki w stolicy nie należą do rzadkości). Na brak zainteresowanie nie mogą narzekać auta klasy premium oraz SUV-y, których także nie brakuje w autokomisach – Warszawa to dla wielu osób miejsce pracy wymagające bardziej reprezentatywnego samochodu.

Ulubione marki Polaków do 20 tys. zł

Spośród marek i modeli używanych aut preferowanych przez Polaków czołowe pozycje zajmują: Opel Vectra, Renault Laguna, BMW 3 Audi A3 i A4 oraz Volkswagen Passat, przy czym wiek tych pojazdów zaczyna się od 12,6 lat. Z młodszych modeli ze średniego segmentu wybierane są Ford Fiesta i Toyota Yaris. W komisach samochodowych – Warszawa nie może narzekać na ich ilość – wspomniane auta do 20 tys. zł mają największe wzięcie.

Konkurencyjność cen w komisie – Warszawa to bardzo konkurencyjny rynek – ma dla kupujących niebagatelne znaczenie. Niewielki odsetek Polaków – ok. 6 proc. – jest w stanie zapłacić za używany samochód więcej niż 30 tys. zł. Niedrogie pojazdy w atrakcyjnych cenach mają największe powodzenie – spośród używanych aut to one najczęściej jeżdżą po stołecznych ulicach.

https://www.uzywanejaknowe.pl/

Kategorie
Motoryzacja