Leczenie żylaków pijawkami

Leczenie żylaków pijawkami to popularny zabieg z wykorzystaniem metody znanej od setek lat. Może być skuteczniejsze niż wiele z tradycyjnych metod wykorzystywanych w terapii żylaków.

Pijawki są organizmami żyjącymi w jeziorach i rzekach na niemal całym świecie. Żywią się krwią różnych stworzeń, w tym ludzi, co zostało wykorzystane podczas różnorodnych terapii w medycynie ludowej i naturalnej. Pijawka podczas przysysania się pobiera z organizmu niewielką ilość krwi. Kilka pijawek może wyssać jej więcej, co może być pomocne przy poważniejszych schorzeniach, szczególnie tych związanych z krzepliwością. To dlatego wówczas warto przeprowadzać taki zabieg tylko pod okiem lekarza czy terapeuty. W przypadku leczenia żylaków może nad tym czuwać również inna osoba, bo nie są one poważnym schorzeniem i zwykle nie stosuje się w terapii zbyt wielu pijawek jednocześnie. Warto stosować pijawki Abros, które pochodzą tylko z odpowiednio kontrolowanych hodowli. To bardzo ważne, bo nie roznoszą dzięki temu pasożytów czy chorób zakaźnych, co niestety zdarza się czasem przy pijawkach z niekontrolowanych azjatyckich upraw.

Leczenie żylaków pijawkami

Ślina pijawek zawiera histaminę i hirudynę, które działają przeciwzakrzepowo i rozszerzają naczynia krwionośne. Tymczasem żylaki są wywołane najczęściej przez drobny zakrzep krwi w obrębie nóg i wiąże się z mniejszą odpornością naczyń krwionośnych. Dlatego leczenie żylaków pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-zylakow-pijawkami/ może być bardzo pomocne przy tym schorzeniu. Jednocześnie podczas zabiegu upuszcza się z chorego miejsca nieco krwi, co może pomóc zlikwidować w naturalny sposób zator.

Żylaki występują głównie u osób po czterdziestym roku życia. Pojawiają się często wtedy, gdy prowadzony jest siedzący tryb życia, a także u osób otyłych. Pijawki wysysają krew z wybranego przez lekarza czy terapeutę miejsca. Jeśli będzie to obszar, na którym powstały żylaki, może dzięki temu udać się w szybki sposób zlikwidować nieestetyczne zmiany. Seria zabiegów może szybko przynieść różnicę i zlikwidować problem.

Kategorie
Zdrowie