Jakie dokumenty zabrać ze sobą na spotkanie z prawnikiem?

Gdy w naszym życiu dochodzi do sytuacji, w których niezbędna okazuje się pomoc prawna często czujemy się nieco bezradni. Nie mając doświadczenia nie wiemy w jaki sposób przygotować się na spotkanie z prawnikiem.
Warto pamiętać, o tym, że poza naszymi odpowiedziami na pytania, które zada prawnik jest dostarczenie mu odpowiedniej dokumentacji. Podpowiadamy więc co zabrać ze sobą.

Sprawy rodzinne

To jedne z najczęstszych spraw, które dotykają wielu z nas. W trudnych, zawikłanych relacjach pomóc może tylko prawnik. Katowice są miastem, w którym możemy liczyć na pomoc wielu wykwalifikowanych specjalistów. Podpowiadają nam jakie dokumenty mogą okazać się konieczne przy podziale majątku, walce o spadek czy rozwodzie. Przede wszystkim są to akty stanu cywilnego, zaświadczenia o zarobkach, faktury w sprawach o alimenty oraz dokumenty potwierdzające skład majątku oraz odpisy postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku. Jeśli mamy wątpliwości, jakie dokumenty zabrać ze sobą warto zapytać prawnika przed wizytą.

Sprawy dotyczące umów

Dotykają zarówno przedsiębiorców, jak i osoby prywatne. Każdy z nas może popełnić bład i podpisać umowę, która nie będzie dla niego korzystna. Co warto przedstawić prawnikowi, by mógł udzielić nam kompleksowej pomocy? Przede wszystkim umowę i załączniki oraz podpisane w późniejszym czasie aneksy. Pozwoli to specjaliście na dokładne zbadanie sprawy oraz zasadności naszych żądań. 

Windykacja

To kolejny, bardzo częsty rodzaj spraw, który dotyka przede wszystkim przedsiębiorców. Prawnicy z Katowic jasno określają, że im większą liczbę dokumentów przedstawimy, tym łatwiej będzie nam odzyskać należności. Wśród tych, które powinniśmy przynieść na spotkanie w kancelarii znajdują się umowy, faktury, potwierdzenia wpłat, korespondencja z dłużnikiem (w tym również elektroniczna), nakaz zapłaty wydany przez sąd, wszelkie pisma wysyłane przez komornika.

 

Podsumowując, istnieje wiele spraw, w których pomóc nam może jedynie dobry prawnik. Katowice są miastem, w którym nie powinniśmy mieć problemów z jego znalezieniem. Warto jednak ułatwić mu pracę i zadbać o skompletowanie niezbędnych dokumentów. 

 

Artykuł powstał w konsultacji z https://adwokat-wroclaw.biz.pl/

Kategorie
Poradniki