Obrzeża trawnikowe – dlaczego warto na nie postawić?

Posiadasz własny ogród i zależy ci na tym, by był miejscem, które prezentuje się estetycznie i elegancko? Zadbaj więc o to, by roślinność, która się w nim znajduje była pod kontrolą. Pomóc mogą ci w tym proste obrzeża trawnikowe, które idealnie nadają się do oddzielania roślin od trawnika, wytyczania alejek czy ścieżek.

Obrzeża trawnikowe to proste rozwiązanie, dzięki któremu twój ogród będzie wyglądał na zadbany. Pozwalają wykończyć brzegi trawników, ułatwiają stabilizowanie gruntu, oddzielanie ścieżek czy wytyczanie placów na roślinność.

 

Z czego zrobić obrzeża trawnikowe?

To pytanie zadaje sobie wiele osób urządzających ogród. Do wyboru mamy plastikowe obrzeża trawnikowe, te wykonane z drewna czy betonu. Każde z tych rozwiązań ma jednak swoje wady. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej stawiamy na ekologiczne rozwiązania takie jak obrzeża trawnikowe Geoborder, które wykonane są z surowców wtórnych. Ceny tych obrzeży trawnikowych są bardzo atrakcyjne a przy tym wyróżniają się łatwością układania i trwałością.

Jak układać obrzeża trawnikowe?

Montaż obrzeży trawnikowych nie jest wcale zadaniem trudnym. Szczególnie gdy stawiamy na elastyczne obrzeża trawnikowe. Aby ułożyć obrzeże tak jak tego chcemy potrzebujemy jedynie obrzeży, łączników, młotka i podkładki. Poszczególne elementy obrzeża łączymy ze sobą na pożądaną długość. Nadawanie obrzeżom dowolnego kształtu wymaga od nas jedynie nacięcia dolnej półki obrzeża – staje się ono wówczas elastyczne i może przyjąć pożądany przez nas kształt.

 

Jakie obrzeże trawnikowe wybrać?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Niemniej jednak tradycyjne rozwiązania takie jak betonowe krawężniki czy palisady powoli odchodzą w niepamięć. “Elastyczne obrzeża trawnikowe wykonane z materiałów wtórnych mają tę zaletę, że są proste w montażu, tanie a przy tym wytrzymałe. – mówi ekspert z firmy geoPRODUCT Co ważne, są też ekologiczne, dzięki czemu nie mają negatywnego wpływu na roślinność w naszym ogrodzie. Ceny obrzeży Geoborder są atrakcyjne, co więcej, występują one w wielu różnych wariantach – łatwo więc znaleźć coś dla siebie.

 

 

Kategorie
Inne