Rękojeści – syntetyczne czy naturalne? Jaki materiał wybrać i na co zwrócić uwagę?

Jako miłośnik noży wiesz, że głownia to nie wszystko, a o użyteczności i uniwersalności noży decydują również rękojeści. A te mogą zostać wykonane z materiałów naturalnych lub syntetycznych. Po które z nich sięgnąć, by w pełni spersonalizować swój nóż i przygotować go do najtrudniejszych zadań, jednocześnie zapewniając sobie komfort i bezpieczeństwo użytkowania?

Głownia i rękojeść muszą stanowić duet!

Nie ulega wątpliwości, że głownia i rękojeść noża muszą być starannie do siebie dopasowane. Co więcej – koniecznie muszą odpowiadać na Twoje potrzeby! Możesz zdecydować się na gotowe propozycje albo wziąć sprawy w swoje ręce i zainteresować się knifemakingiem. Samodzielne robienie noży pozwoli Ci spersonalizować narzędzie i w żaden sposób nie ograniczy w zakresie doboru półproduktów. Co więcej – będziesz mógł dopasować poszczególne części narzędzia do wymagań, jakie zamierzasz przed nim postawić! Warto jednak wiedzieć, co wyróżnia rękojeści wykonane z materiałów naturalnych, a co charakteryzuje te z materiałów syntetycznych.

Rękojeść z materiałów naturalnych jest nie tylko efektowna!

Mówiąc o naturalnych materiałach na rękojeść, zdecydowanie mamy na myśli drewno! Nie tylko nigdy nie przestaje zaskakiwać, ale przede wszystkim – jest estetyczne, ciepłe w dotyku i ponadczasowe. Warto pamiętać, że każdy bloczek drewna jest unikalny. To dlatego, decydując się na ten materiał, nie masz możliwości stworzenia dwóch identycznych rękojeści! Nie będzie to jednak konieczne – wybór gatunków odpowiednich dla knifemakerów jest tak duży, że każdy amator noży znajdzie coś dla siebie! Wśród najpopularniejszych znajdziesz nie tylko rodzime, ale także egzotyczne propozycje! Obawiasz się, że drewno jest mniej wytrzymałe, niż syntetyki? Nic bardziej mylnego! Wybierając drewno stabilizowane, możesz mieć pewność, że bloczek został odpowiednio wzmocniony, a dodatkowo – jest wodoodporny.

Praktyczna i stylowa rękojeść syntetyczna

Zdecydowałeś, że lepszym wyborem dla Twojego projektu będzie rękojeść syntetyczna? Nic nie stoi na przeszkodzie, by poza wysoką praktycznością wyróżniała się doskonałym designem! Szeroki wybór materiałów obejmuje między innymi Jumę, akryl, poliester i Micratę. Jakimi zaletami mogą pochwalić się rękojeści syntetyczne? Przede wszystkim – wysoką wytrzymałością, dużą stabilnością i odpornością na wodę, a także na zmiany temperatury i wilgotności. Wybór kolorystyki także jest ogromny! Tylko od Ciebie zależy, jak ostatecznie będzie wyglądał Twój nóż!

Kategorie
Gadżety