Akcesoria kąpielowe dla niemowlaka

Kąpiel małego dziecka to nie tylko codzienny zabieg higieniczny, ale też wyjątkowy rytuał, który pozwala na budowę relacji i zacieśnianie więzi między rodzicami a maleństwem. Jak się do niego przygotować? Niezbędne będą nam do tego odpowiednie sprzęty. Podstawą jest oczywiście wanienka dla dziecka, ale też szereg innych akcesoriów, które sprawiają, że kąpanie malucha będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Wanienka dla dziecka – którą wybrać?

W sklepach z artykułami dziecięcymi dostępnych jest bardzo wiele wanienek dla niemowlaków. Największą popularnością niezmiennie cieszą się tradycyjne wanienki z tworzywa sztucznego. To lekkie i mobilne akcesoria, które pozwalają na zorganizowanie wygodnej i bezpiecznej kąpieli malucha. Ich wadą są dość duże gabaryty, które sprawiają, że taka wanienka dla dziecka jest mało wygodna w przechowywaniu. Dlatego rodzice małych dzieci coraz częściej wybierają wanienki składane – z elastycznymi silikonowymi ściankami. Kolejny typ naczynia kąpielowego to wanienka typu shnuggle, która przypomina duże wiadro i wyposażona jest w szerokie oparcie. W takiej wanience dziecko kąpane jest w pozycji siedzącej. To bardzo bezpieczna konstrukcja, ponieważ uniemożliwia zsunięcie się główki malca do wody.

Dodatkowe akcesoria

Wanienka dla dziecka to nie jedyne akcesorium, którego potrzebujemy podczas kąpieli niemowlaka. Podczas korzystania z tradycyjnych wanienek warto używać także specjalnych stojaków, które pozwalają ustawić naczynie z wodą na wygodnej dla rodzica wysokości. Kąpiel ułatwiają też różnego rodzaju wkładki i poduszki do wanienek, dzięki którym łatwiej jest ułożyć malca w odpowiedniej pozycji. Co jeszcze przyda się podczas kąpieli dziecka? Praktycznym rozwiązaniem jest specjalny termometr umożliwiający kontrolowanie temperatury wody. Pod ręką warto mieć także gąbkę do mycia oraz ręcznik z kapturkiem, którym możemy dokładnie opatulić dziecko po wyjęciu z wanienki. Zestaw kąpielowy dla malucha należy też uzupełnić o specjalny szampon dla niemowlaka oraz olejki, które dodaje się do wody.

Kategorie
Inne