Na czym polega pomoc prawnika w trakcie rozwodu?

Decydując się na rozwód bardzo wiele osób korzysta z pomocy prawnej. Często bowiem nie wiemy jak wyglądają rozwody. Katowice są jednym z tych miast, w których istnieje wiele kancelarii zajmujących się sprawami rozwodowymi. Jakiej pomocy udzielają? Na co mogą liczyć osoby, które się do nich zwracają? Odpowiedzmy na te pytania.

Udzielenie porad prawnych

Do adwokata warto udać się już w momencie, w którym zastanawiasz się nad złożeniem pozwu o rozwód. Wbrew pozorom wcale nie musisz zawierać długofalowej współpracy a prawnik nie musi towarzyszyć ci podczas wszystkich rozpraw. Często wystarcza bowiem jedna wizyta, podczas której otrzymasz odpowiedzi na wszystkie dręczące cię w związku z rozwodem pytania. Profesjonalna porada prawna często wystarcza w przypadku mniej skomplikowanych spraw. 

Stworzenie pozwu oraz innych dokumentów

Dla wielu osób najbardziej kłopotliwym elementem rozprawy sądowej są formalności. Przygotowanie pozwu o rozwód lub odpowiedzi na niego, stworzenie innych pism procesowych (np. dotyczących zabezpieczenia alimentacyjnego czy opieki nad dziećmi) bywa trudne. Podobnie jak zgromadzenie niezbędnych dowodów i załączników. Dzięki współpracy z prawnikiem nie musisz się o to martwić. To on stworzy niezbędne dokumenty oraz podpowie ci co należy do nich dołączyć.

Pełnomocnictwo w czasie rozpraw sądowych

Korzystając z pomocy prawnika w trakcie rozwodu możesz czuć się spokojniej w trakcie rozprawy. Będzie on bowiem twoim pełnomocnikiem, który zatroszczy się o przekazywanie sądowi wszystkich dokumentów i dopilnowanie wszystkich formalności. Przedstawi twoje żądania oraz oczekiwania, dzięki czemu unikniesz stresujących sytuacji oraz silnych emocji. Pozwoli ci to wypaść dobrze przed obliczem sądu i uzyskać to, na czym ci zależy. 

 

Podsumowując, decydując się na zakończenie małżeństwa warto zapewnić sobie profesjonalną pomoc, która pomoże nam szczęśliwie przejść przez rozwód. Katowice są miastem, w którym znajdziemy ją bez trudu. Warto więc się na to zdecydować i znaleźć zaufanego adwokata, który nam pomoże. 

 

Artykuł powstał w konsultacji z https://adwokat-wroclaw.biz.pl/

Kategorie
Poradniki