Kamera do monitoringu – czy zwiększa bezpieczeństwo?

Chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo w domu lub ochronić firmę czy posesję?

Kamera do monitoringu IP to jedno z najpopularniejszych a jednocześnie najbardziej efektywnych rozwiązań. Nie da się jednak ukryć, że wciąż wiele osób ma wątpliwości, czy kamera do monitoringu rzeczywiście będzie miała wpływ na poprawę ich bezpieczeństwa. Dlatego też wyjaśnijmy czym właściwie są te urządzenia, jakie dają możliwości oraz czy ich zakup musi być kosztowny. 

Czym są kamery do monitoringu IP?

Mówiąc najprościej, kamera do monitoringu IP to urządzenie rejestrujące obraz (a obecnie również coraz częściej także dźwięk), które podłączone jest do domowej sieci internetowej. Dzięki temu obraz z niej możemy oglądać w czasie rzeczywistym, otrzymywać alerty w momencie gdy kamera wykryje niepożądany ruch lub też odtwarzać obraz zarejestrowany wcześniej. Coraz częściej kamera do monitoringu posiada dodatkowe funkcje, dzięki którym możemy zmieniać jej położenie czy przybliżać obraz z pozycji własnego telefonu. 

Kamera do monitoringu – czy musi być kosztowna?

Nie da się ukryć, że choć z jednej strony chcemy czuć się bezpiecznie nikt z nas nie chce wydawać zbyt wiele. Na szczęście, kamera do monitoringu wcale nie musi być kosztowna. Na rynku z powodzeniem znajdziemy urządzenia, za które zapłacimy niespełna 300 złotych. Co więcej, charakteryzują się one naprawdę dobrymi parametrami. 

Na co zwracać uwagę wybierając kamerę do monitoringu?

Poszukując idealnej kamery do monitoringu stawiamy na rozwiązania od znanych i cenionych producentów. Za znaną marką idzie bowiem najczęściej również wyższa jakość materiałów, jak i nowoczesne technologie. Poza tym dokładnie sprawdźmy parametry techniczne, jakimi cechuje się nasza kamera do monitoringu. Przyjrzyjmy się jaka jest ogniskowa obiektywu, możliwość przybliżenia obrazu, zakres rejestrowania obrazu. Idealnie, jeśli kamera będzie rejestrowała obraz w ciemności lub też pozwalała na nagrywanie dźwięku. Słowem, im więcej dodatkowych funkcji i możliwości zapewnia nam urządzenie – tym lepiej dla naszego bezpieczeństwa. 

Kategorie
Technika