Marzysz o sportowym aucie? Wybierz Abartha 595C

Sportowy samochód niejedno ma oblicze, co od lat udowadnia marka, w której emblemacie widnieje Skorpion: symbol sprytu i siły. Abarth wie, w jaki sposób pozytywnie zaskakiwać kierowców żądnych przygód. Swoje samochody konstruuje w jednym celu – aby dawać jak najwięcej przyjemności. Stosowane przez markę rozwiązania do dziś cieszą się uznaniem w branży motoryzacyjnej. Co może nam zaoferować w modelu 595C?

Mikro rozmiar, maksi siła

Abarth 595C należy do samochodów osobowych klasy mikro, które wyróżniają wspomniane już niewielkie wymiary. Nie należy jednak oceniać tego auta wyłącznie pod kątem wyglądu: pojazd ten kryje w sobie całe mnóstwo możliwości, jakich pozazdrościć mogą czołowe sportowe marki motoryzacyjne. Wystarczy wspomnieć o tym, że Abarth 595 znakomicie odnajduje się w przestrzeni miasta: mały i zwinny odpowiada oczekiwaniom kierowców, którzy w samochodzie poszukują przede wszystkim ergonomii. I nie chodzi tu wyłącznie o oszczędność, ale także sposób funkcjonowania auta w tak wymagającym środowisku, jakim jest betonowa dżungla.

Abarth 595C – auto, które prowadzi się jak marzenie

Manewrowanie samochodem w mieście to prawdziwa przyjemność. Niewielkie rozmiary nie każdego jednak przekonują. Skorpion nadrabia jednak miną – a dokładniej tym, co kryje pod maską. Właśnie tam czai się moc, która tylko czeka, aby choć nieco spuścić ją ze smyczy. Ta moc to 165 KM oraz 201 Nm w czterocylindrowym silniku 1,4 T-Jet. Najlepiej ocenianym elementem, oprócz silnika, jest również zawieszenie. Pozwala tak manewrować pojazdem, aby zarówno ze spokojnej, jak i dynamicznej jazdy, czerpać jak największą przyjemność. A dokładniej taką, jaką moglibyśmy poczuć na torze wyścigowym. Między innymi z tego względu warto zaufać Abarthowi – marce, która dba o nie tyle o komfort i bezpieczeństwo, co towarzyszące kierowcy uczucia podczas wrzucania kolejnego biegu.

Kategorie
Motoryzacja