Fiat 500 – miejski ideał

Znają go niemal wszyscy. Ten produkowany w latach 1957-1975 niewielki samochód początkowo zawładnął sercami Włochów, a następnie pozostałych mieszkańców Starego Kontynentu. Zachwycał prostotą i oryginalnym wyglądem, znakomicie wpisując się w kolorowy styl lat 60. i 70.

Styl, który nie przemija

Płócienny dach, drzwi otwierane pod wiatr, niewielkie wymiary i zadziorne spojrzenie – Fiat 500 w mig zauroczył. Oryginalność tamtych rozwiązań spotkała się z zainteresowaniem także ze strony kierowców zza oceanu. Sporo egzemplarzy „pięćsetki” powędrowało do Stanów Zjednoczonych, aby tam robić furorę i zachwycać niecodziennym wyglądem.

Charakterystyczne elementy włoskiego stylu zachwycają zresztą do dziś: nowe modele garściami czerpią z poprzednich lat, dostosowując się do wymagań współczesnego kierowcy, a zarazem wzbudzając nostalgię za minionymi czasami. Obecnie jest to auto, na które chętnie decydują się mieszkańcy miast. Fiat 500 zawdzięcza to nie tylko niewielkiemu rozmiarowi, ale także świetnemu prowadzeniu oraz przemyślanej ergonomii. Poza tym nie da się zaprzeczyć, że jazda „pięćsetką” jest po prostu trendy!

Fiat 500 znaczy kultowy!

Uśmiechnięte oblicze Fiata 500 to nie jedyny element, który potrafi nas zauroczyć tak, jak robił to kilkadziesiąt lat temu, gdy debiutował na europejskich drogach. Niecodzienny styl szedł w parze z rozwiązaniami w zakresie technologii. Tendencję tę widać zresztą do dziś: unowocześniony wygląd to zarazem ulepszony układ hamulcowy, wbudowany system multimedialny czy przemyślany w każdym calu systemy bezpieczeństwa.

To wciąż mało? Proszę bardzo: proste ruszanie możliwe dzięki funkcji Hill Holder, a także elektroniczny układ stabilizujący tor jazdy (ESC), który nie pozwana na to, aby martwić się o przyczepność to kolejne udogodnienia. Jedno auto i tyle możliwości, na dodatek dostępnych w kultowej odsłonie. Czy można chcieć więcej? Sześć opcji wyposażenia czeka na to, aby wykorzystać tkwiący w nich potencjał.

Kategorie
Motoryzacja