Czym tak właściwie jest cynkowanie stali

To jedno z najbardziej popularnych i jednocześnie, najlepiej działających rozwiązań stanowiących ochronę przed korozją. Proces cynkowania polega na mechanicznym nałożeniu powłoki cynkowej o dużej wytrzymałości bezpośrednio na stal. Przygotowane wcześniej stalowe elementy „zażywają” kąpieli w płynnym cynku. Uprzednio jednak, trzeba takie stalowe elementy odpowiednio przygotować. W tym celu, poddaje się je procesom odtłuszczania, trawienia oraz topnikowania.

Jak uzyskać trwałą powłokę?

Istotę tego procesu stanowi wytworzenie stopu żelaza z cynkiem. Stop tworzony jest na linii styku, co gwarantuje najlepsze parametry powłoki. To znaczy, przede wszystkim chodzi tu o wysoką trwałość oraz odporność na działanie faktorów środowiska czy uszkodzeń mechanicznych. Ważne jest to, że nawet w przypadku uszkodzenia powłoki, zastosowanie stopu cynku i żelaza będzie stanowiło świetne zabezpieczenie przed procesami korozyjnymi.

Jak zagwarantować sobie najlepszy efekt?

W procesie cynkowania stali najważniejsze jest to, by zlecić takie działanie doświadczonemu wykonawcy. Jednym z ciekawszych wyborów, będzie pod tym kątem firma Metaltech. Poza kompleksowym podejściem do efektywnego procesu zabezpieczenia poprzez cynkowanie, ten wykonawca wykorzystuje jeszcze jeden element, stanowiący o przewadze nad konkurencją.

Zabezpieczenie na najwyższym poziomie

Stosowany przez markę system DUPLEX to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań antykorozyjnych. Jego efektywność opiera się o łączenie ochrony, czyli antykorozyjnej powłoki cynkowej z aspektem dekoracyjnym. Chodzi o zastosowanie powłok malarskich. Takie połączenie w zastosowanym systemie wydłuża niemal dwukrotnie czas trwałości ochrony antykorozyjnej.

Wybór na lata

Zdecydowanie należy przyznać, że cynkowanie stali od Metaltech, dzięki profesjonalnie zrealizowanemu działaniu, gwarantuje najlepsze efekty. Wybór tego wykonawcy przekłada się nie tylko na profesjonalną realizację procesu cynkowania. To także zapewnienie długotrwałej ochrony, która przełoży się na absolutnie najlepsze rezultaty dla zabezpieczonych elementów stalowych.

Kategorie
Technika