Abarth 595 Elaborabile: pierwszy stopień wtajemniczenia

Jesteś gotowy na prawdziwe wyzwanie? Czas poznać, czym jest prawdziwie dynamiczna jazda. Skorpion zaskoczy Cię rozwiązaniami, które wbiją Cię w fotel – wystarczy, że raz poznasz możliwości Abartha, a już nigdy nie będziesz chciał przesiadać się za kierownicę innego auta.

Nie zwlekaj – podejmij wyzwanie

Jeśli wcześniej nigdy nie miałeś przyjemności poruszania się po drodze samochodem z usportowionym charakterem, Abarth 595 Elaborabile okaże się strzałem w dziesiątkę. Auto powstało z myślą o kierowcach, którym na co dzień brakuje porządnej dawki adrenaliny. Poczuć szybsze bicie serca, cieszyć się wolnością na drodze, zachwycać się modernistycznym wykończeniem wnętrza – to wszystko i znacznie więcej da Ci Abarth 595.

Dlaczego jest to rozwiązanie idealne dla początkujących adeptów sportowej jazdy? Samochód swoim charakterem nawiązuje do imponującej historii Skorpiona – auta przeznaczonego do poruszania się po torach wyścigowych. Sukcesy marki świadczą o znakomitej znajomości pragnień kierowców oraz wirtuozerii, z jaką twórcy traktują kwestie techniczne. Jako kierowca możesz cieszyć się swobodą m.in. dzięki specjalnemu układowi hamulcowemu dającemu gwarancję pewnej, bezpiecznej jazdy. Wentylowane tarcze przednie i tylne określają zarazem skuteczność podejmowanych na drodze decyzji.

Aerodynamika to kolejny, ogromny plus modelu. Auto, choć niepozorne z wyglądu, właśnie dzięki takiemu, a nie innemu kształtowi może cieszyć się świetnymi osiągami. Elementy, takie jak spojler, boczne wloty powietrza oraz przedni zderzak zwiększają aerodynamikę pojazdu. Samochód sunie po drodze, za nic mając sobie ograniczenia, a Ty nabierasz pewności, że to jest właśnie TO!

No i jeszcze silnik – nie zapominajmy o tym, co w tym niewielkim samochodzie najważniejsze. Do dyspozycji czeka 4-cylindrowa jednostka 1.4 Turbo T-Jet w układzie rzędowym o mocy 145 KM. Dzięki niej Abarth 595 może rozpędzić się do 210 km/h, a setkę osiągnąć w niecałe 8 sekund! To czysta rozkosz z jazdy dla kogoś, kto pragnie wejść do świata Skorpiona.

Kategorie
Motoryzacja