Wnętrza z betonem

Beton to doskonale znany materiał konstrukcyjny. Jednak coraz większą popularność zdobywa w pracach wykończeniowych. Stosowany nie tylko na podłogi, ale również w formie płyt na ściany. Wśród zwolenników industrialnych wnętrz beton cieszy się bardzo dużą popularnością. Trendy w aranżacji stawiają na surowe, minimalistyczne wnętrza. Dla architektów stał się źródłem inspiracji.

Jak i gdzie zastosować beton?

Beton wbrew pozorom może być dość dekoracyjny oraz nietuzinkowy i trendy. Sprawdzi się także jako wykończenie ścian w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, jak również na kuchenny blat, zlew czy nawet w łazience. Wszyscy są przyzwyczajeni do glazury w łazience jednak możne ją zastąpić betonem architektonicznym. Wspaniale będzie wyglądać z dużym lustrem oraz meblami w kolorze białym na wysoki połysk. Równie ciekawie beton będzie się prezentował na kominku w salonie. Jego wszechstronne zastosowanie może posłużyć praktycznie wszędzie jako zlewozmywak, blat kuchenny czy wanna.

Zalety betonu

Główna zaleta podłogi wykonanej z betonu to łatwość z jaką przychodzi utrzymaniu jej w czystości. A to dzięki, że w przeciwieństwie to płytek nie posiada fug, w których gromadzi brud. Po zaimpregnowaniu odpowiednimi środkami staje się podłogą antypoślizgową odporną na uszkodzenia i ścieranie. A przy tym posadzka idealnie pasuje to różnych pomieszczeń, nic jej nie ogranicza ze względu na właściwości. A dzięki zastosowaniu mechanicznych zacieraczek przy wykończeniu posadzki pozostawia idealną powierzchnię, wręcz taflę – więcej o betonowych posadzkach tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/mikolow.html.

Dzięki zastosowaniu betonu w wykończeniu domu nadamy wnętrzom loftowy charakter, który charakteryzuje się surowością oraz minimalizmem. Wyróżnia się również wysokimi pomieszczeniami, sufity są wyższe niż standardowo oraz dużymi oknami i przestrzenią. Doskonale tutaj sprawdzi się ogrzewanie podłogowe, aby dobrze ogrzać kubaturę pomieszczeń. Możesz przeczytać w tym linku m.in. o ogrzewaniu podłogowym https://www.warmah.pl/.

Kategorie
Technika