Profilaktyczne wizyty u weterynarza. Dlaczego warto?

Jeśli jesteś właścicielem psa z pewnością zależy ci na tym, żeby jak najdłużej cieszyć się jego towarzystwem.jak najdłużej. Aby mogło tak być musisz zadbać o stan jego zdrowia – nie tylko poprzez dbanie o odpowiednią dietę czy dostateczną ilość aktywności fizycznej. Twój pies powinien być pod stałą opieką zaufanego weterynarza. Tymczasem wiele osób uważa, że jeśli ze zdrowiem psa nie dzieje się nic niepokojącego nie warto odwiedzać weterynarza. To błąd. Przekonajmy się dlaczego.

Regularne szczepienia

Szczepienie psów to najprostszy sposób na ochronę ich zdrowia. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że skuteczność szczepień zależy od tego, czy są regularnie powtarzane. Dlatego też warto pamiętać o wizytach u weterynarza. On najlepiej wie, które szczepienie należy powtórzyć, aby zapewnić twojemu pupilowi pełną odporność na wiele groźnych chorób.

Kontrola uzębienia

Częstym problemem czworonogów jest kamień nazębny, który może doprowadzić do tego, że jedzenie stanie się dla psa bolesne a nawet do całkowitej utraty zębów. Dlatego kamień powinien być regularnie usuwany. Jeśli odwiedzasz weterynarza regularnie jest on w stanie zadbać o zdrowe zęby twojego pupila.

Kontrola stanu zdrowia

Pies podobnie jak człowiek może zachorować na nowotwór, cukrzycę czy zmagać się z otyłością. Jako właściciele nie zawsze jesteśmy w stanie w porę dostrzec, że dzieje się coś niepokojącego. Dlatego warto odwiedzać weterynarza przynajmniej raz na pół roku. Weterynarz sprawdzi kompleksowo stan zdrowia naszego zwierzęcia i jeśli to konieczne – skieruje go na dodatkowe badania takie jak badania krwi czy usg.

Szansa na szybsze wykrycie choroby

Pamiętaj, że nawet jeśli okaże się, że twój pies na coś choruje to nie powinieneś się załamywać. Właśnie dzięki regularnym wizytom u weterynarza zwiększamy szanse na wyleczenie swojego pupila. Szybciej wykryte nieprawidłowości to skuteczniejsze i łatwiejsze leczenie. Szanse na wyzdrowienie psa są znacznie większe niż w przypadku zaawansowanego stadium choroby.

Słowem, regularne odwiedziny u lekarza weterynarii to konieczność. Jeśli jesteś odpowiedzialnym opiekunem czworonoga nie powinieneś więc z nich rezygnować. Dzięki temu twój pies będzie cieszył się dobrym zdrowiem znacznie dłużej.
Artykuł został opracowany dzięki konsultacjom z http://duowet.net/.

Kategorie
Inne