Dlaczego warto mieć dobre ubezpieczenie AC?

O ile do wykupienia ubezpieczenia OC zobowiązani są wszyscy właściciele pojazdów, o tyle polisę AC wybiera mniej niż połowa. Główną przyczyną są powody finansowe – takie ubezpieczenie stanowi duży wydatek. Wcale jednak nie trzeba rezygnować z dodatkowej ochrony – wystarczy skorzystać z nowoczesnych usług finansowych.

AC (autocasco) to polisa rozszerzająca zakres podstawowej ochrony ubezpieczeniowej. Stanowi uzupełnienie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego i jest zabezpieczeniem finansowym w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie AC – korzyści

Polisy AC nie można rozpatrywać wyłącznie pod kątem dodatkowego wydatku związanego z użytkowaniem pojazdu. To opcja, która niesie za sobą wiele korzyści – nie tylko z finansowego punktu widzenia.

  • Możliwość ochrony własnego pojazdu przed zdarzeniami losowymi

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu tak naprawdę chroni pojazd osoby poszkodowanej – ona otrzymuje pieniądze w razie, gdy dojdzie do uszkodzenia samochodu winy ubezpieczonego sprawcy.

W przeciwieństwie do OC polisa AC obejmuje szkody zaistniałe na ubezpieczonym pojeździe, w tym uszkodzenia powstałe z winy właściciela pojazdu. Oznacza to możliwość otrzymania odszkodowania w momencie, gdy zderzysz się z innym samochodem, wjedziesz w drzewo, słupek parkingowy czy zderzysz się ze zwierzęciem. Ochrona ubezpieczeniowa może objąć również uszkodzenia spowodowane gradem, powodzią czy burzą itp.

Słowem, ubezpieczenie AC zdejmuje z Ciebie finansową odpowiedzialność za szkody powstałe niezależnie od Ciebie lub z Twojej winy (w zależności od wybranego wariantu polisy).

  • Większy komfort podczas użytkowania samochodu

Mimo że jesteś ostrożnym kierowcą i masz duże doświadczenie, nie czujesz się pewnie za kierownicą? Jeżeli obawiasz się, że przez chwilę nieuwagi dojdzie do uszkodzenia Twojego pojazdu, wykup ubezpieczenie AC.

Autocasco to ubezpieczenie samochodu, które zapewnia większy komfort psychiczny oraz daje duże poczucie bezpieczeństwa. Masz bowiem świadomość, że – w razie zdarzenia losowego – otrzymasz finansową rekompensatę lub ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy pojazdu.

Ubezpieczenie AC – ile kosztuje?

Cena ubezpieczenia AC jest wypadkową wielu czynników. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę przede wszystkim ryzyko ubezpieczeniowe, z jakim wiąże się konkretny pojazd oraz jego właściciel. Koszt waha się zatem w bardzo szerokich granicach, nierzadko przekraczając kilka tysięcy złotych.

Aby uniknąć tak dużego jednorazowego wydatku, warto skorzystać z innowacyjnych usług finansowych, wprowadzonych choćby przez Toyota Bank. Usługa Comfort Pay pozwala rozłożyć koszt ubezpieczenia samochodu na 12 rat. Dzięki takiemu rozwiązaniu:

  • miesięczna rata nie stanowi dużego obciążenia domowego budżetu
  • pierwszą płatność możesz odroczyć o 30 dni.

Atrakcyjne oprocentowanie (RRSO 17,08%*) przekłada się na dogodne warunki spłaty oraz większą swobodę w dysponowaniu własnymi środkami.

Nie warto rezygnować z AC tylko dlatego, że jednorazowa składka stanowi duży wydatek. Korzystając z nowoczesnych usług finansowych, można zapewnić sobie większy komfort i spokój podczas podróżowania autem.

* Reprezentatywny przykład dla kredytu Comfort Pay: cena finansowanej usługi 3 000 zł, całkowita kwota kredytu 3 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 265,56 zł (obejmuje prowizję bankową 120,00 zł i odsetki 145,56 zł), okres umowy 12 miesięcy, miesięczna wartość raty 272,13 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 8,50%, RRSO 17,08%, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 3 265,56 zł. Kalkulacja z dnia: 15.03.2017

Kategorie
Motoryzacja