Betonowa podłoga w mieszkaniu

Do niedawna podłoga wykonana z betonu była kojarzona z jakimś mniej używanym pomieszczenie, garażem albo piwnicą. Obecnie beton przeżywa swój renesans jako materiał wykorzystywany w pracach wykończeniowych. To również jeden z najgorętszych trendów aranżacji wnętrz.

Chociaż w pierwszym wrażeniu baton to materiał zimny i mało przyjazny do wystroju domu. Jednak dzięki odpowiedniej aranżacji oraz doborze dodatków wnętrza zyskają przytulność. Beton bardzo łatwo łączy się z innymi materiałami, co wprowadza naturalny klimat. A dodatkowo nadaje się zarówno do salonu, sypialni oraz łazienki.

Rodzaje posadzek betonowych

Obecnie coraz częściej stawia się na ogrzewanie podłogowe, na które robiona jest wylewka betonowa, więcej na https://www.warmah.pl. Wszystko musi być wykonane z najwyższej jakości kruszywa. Następnie po wylaniu używa się zacieraczek mechanicznych, które pozwalają uzyskać gładką, satynowo-matową powierzchnię.

Innym rodzajem wykończenia posadzki jest beton polerowany. To zdecydowanie bardziej elegancka wersja, która jest także łatwiejsza do utrzymania w czystości. Taki efekt osiąga się dzięki polerowaniu podłogi szlifierką z diamentowymi średnicami.

Można również nanieść na posadzkę powłokę z żywicy. Dzięki temu zabiegowi pozostanie ona całkowicie wodoodporna, antypoślizgowa i antyelektrostatyczna. Przed procesem wykończeniowym posadzkę można zabarwić na dowolny kolor, jaki będzie pasował do aranżacji wnętrza. Inna opcja to dodanie kruszywa, na przykład bazaltu albo marmuru co daje bardzo ciekawe efekty.

Dlaczego warto zrobić posadzkę betonową?

Przede wszystkim beton to materiał, który jest odporny na ścieranie oraz obciążenia i intensywną eksploatację. Posadzkę betonową bardzo łatwo wyczyścić, bez żadnych dodatkowych zabiegów. Ma również tą przewagę nad płytkami, że nie posiada fug gdzie gromadzi się brud. Ten rodzaj podłogi można zastosować w każdym pomieszczeniu, również w kuchni oraz łazience.

Więcej o posadzkach betonowych znajdziesz tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/sosnowiec.html

Kategorie
Technika