Wybieramy zabawkę dla psa. Na co zwrócić uwagę?

Pies to zwierzę, które uwielbia się bawić. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli decyduje się na zakup gadżetów i zabawek, dzięki którym wspólne chwile cieszą jeszcze bardziej. Warto jednak pamiętać, że czasem chcąc sprawić swojemu zwierzęciu radość możemy przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku lub negatywnie wpłynąć na jego samopoczucie. Wszystko przez wybór nieodpowiedniej zabawki dla psa. Sprawdźmy więc, na co warto zwracać uwagę!

Wielkość zabawki

Bardzo ważną cechą gryzaka lub innej zabawki, którą wybierzesz dla swojego psa jest jej wielkość. Powinna być dostosowana do wielkości twojego pupila. Przykładowo, maltańczyk nie poradzi sobie z wielkim gryzakiem zaś niewielkie piłki nie sprawią żadnej frajdy owczarkowi niemieckiemu. Jeśli nie wiesz dokładnie jaką zabawkę wybrać – skorzystaj z pomocy specjalisty ze sklepu weterynaryjnego – z pewnością doradzi ci najlepsze propozycje dla twojego pupila.

Materiały, z których została wykonana

Jakość zabawek ma ogromne znaczenie. Obecnie wiele z nich wykonywane jest z gumy lub plastiku. Nie ma w tym nic złego – to odporne materiały, dzięki którym zabawka może służyć twojemu psu dłużej. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z dokładnym składem materiałów – jeśli znajdziesz informacje o klejach, farbach lub rozpuszczalnikach – raczej zrezygnuj z zakupu. Kupuj zabawki w godnych zaufania miejscach – np. sklepach weterynaryjnych. Raczej unikaj marketowych wyprzedaży.

Tego unikaj

Kupując zabawkę dla psa upewnij się, że nie ma małych elementów, które twój pupil mógłby odgryźć w ferworze zabawy. Mogą bowiem doprowadzić do zachłyśnięcia a nawet uduszenia. Poza tym ostrożnie wybieraj liny do przeciągania i uważaj na to, w jaki sposób bawisz się nimi ze swoim zwierzakiem. Lina nie powinna być zbyt twarda a zabawa zbyt intensywna. Może bowiem zdarzyć się tak, że liną uszkodzisz delikatne zęby swojego pupila.

Podsumowując, jeśli poszukujesz idealnej zabawki dla psa udaj się do dobrego sklepu weterynaryjnego. Zabawki, które znajdziesz w supermarketach lub chińskich sklepach to nie do końca dobry wybór. Stawiaj na jakość i nie bój się zadawać pytań – dzięki temu szybko znajdziesz idealny gadżet dla twojego pupila.

Artykuł opracowany dzięki konsultacji z http://duowet.net/.

Kategorie
Inne