Sprawdź czy śpisz w komfortowych warunkach

Zdrowy i spokojny sen ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Warto więc przyjrzeć się bliżej czy zapewniamy sobie odpowiednie warunki do snu oraz zastanowić się nad wprowadzeniem zmian. Czasem nawet te pozornie niewielkie mogą bowiem sprawić, że poczujemy się znacznie lepiej a nasze problemy z zasypianiem i porannym wstawaniem staną się przeszłością.

Przyjrzyj się swojemu łóżku

Chcąc zapewnić sobie komfortowe warunki do snu musisz przede wszystkim sprawdzić stan swojego łóżka a szczególnie materaca, na którym śpisz. Pamiętaj, że nie powinien być węższy niż 90 cm jeśli śpisz na nim w pojedynkę. Poza tym powinien zapewniać twojemu ciału naturalną pozycję. Jak sprawdzić, czy tak jest? Przede wszystkim naciśnij powierzchnię materaca ręką. Jeśli wgłębienie jakie pozostawisz nie wyrównuje się przez długi czas może oznaczać to zużycie sprężyn lub pianki znajdujących się we wnętrzu materaca. Poza tym sprawdź również czy nie jest zbyt twardy. Jeśli czujesz, że wywiera nacisk na twoje ciało również warto pomyśleć o zmianie materaca na wygodniejszy KomfortSnu.pl/Materace-Kieszeniowe.

Czym powinien się charakteryzować dobry materac?

Czasy, w których materace wykonywano jedynie ze sprężyn dawno już minęły. Obecnie coraz częściej zastępuje się je wysokiej jakości piankami, które pozwalają w pełni dopasować się powierzchni materaca do kształtu ciała i jego naturalnych krzywizn. Potrafią to między innymi materace wykonane z warstw termoelastycznej pianki. Co ważne, mimo tego, że materac taki dopasowuje się do naszego ciała nie pozwala mu się “zapaść” gwarantując również odpowiednie podparcie. Nie dziwi więc fakt, że tego typu materace są chętnie polecane przez ortopedów i specjalistów od rehabilitacji.

Dobrym pomysłem jest także zakup materaca, który posiada różne strefy twardości a także może być wykorzystywany np. na łóżku z regulowanym stelażem. Tego typu materace są bowiem w stanie zapewnić komfort nawet najbardziej wymagającym osobom.

Gdzie szukać materaca dopasowanego do twoich potrzeb

W dzisiejszych czasach wiele sklepów stacjonarnych i internetowych oferuje swoim klientom materace, nierzadko w bardzo przystępnych cenach. Nie wszystkie z nich oferują jednak materace wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mogą posłużyć ci przez długi czas. Stawiaj więc na miejsca, w których dostępne są materace czołowych producentów a ich wybór jest bardzo szeroki i różnorodny. Nie wiesz gdzie je znaleźć? W takim razie z pewnością pomoże ci poniższy film.

Podsumowując, poza oczywistymi kwestiami takimi jak dbanie o odpowiednią temperaturę czy wilgotność powietrza w sypialni najważniejsze znaczenie ma wybór nowoczesnego materaca, który będzie w stanie zapewnić twojemu ciału odpowiednie podparcie. Jeśli więc widzisz, że twój materac nie spełnia oczekiwań a poranne wstawanie prawie zawsze wiąże się z bólem pleców lub sztywnością karku to znak, że warto rozejrzeć się za nowym materacem o wysokim standardzie. (Warto zobaczyć: SalonSnu.pl/Materac-Sealy-Hybrid-Style) Wydatek ten z pewnością okaże się trafionym pomysłem.

Kategorie
Zdrowie