Siatki sportowe – niezbędne wyposażenie sali gimnastycznej

Szkolna sala gimnastyczna dobrze spełnia swoje zadanie wtedy, gdy jest odpowiednio wyposażona i urządzona. Jednocześnie musi być ona miejscem zapewniającym uczniom bezpieczne uprawianie sportu czy zabawę. Rozwiązaniem, które umożliwia spełnienie obu tych warunków są siatki sportowe – niezbędne wyposażenie sali gimnastycznej.

Wyposażenie sali gimnastycznej – zabawa i bezpieczeństwo

Wyposażenie sali gimnastycznej w szkole czy w przedszkolu musi ułatwiać podejmowanie różnych aktywności fizycznych i gwarantować dzieciom bezpieczeństwo. Poszczególne dyscypliny sportu wymagają odpowiednich siatek sportowych umożliwiających rozgrywki oraz piłkołapów, które czynią je bezpiecznymi zarówno dla graczy, jak i dla kibiców. Jakie powinny być siatki do gry? Sprawdźmy!

Piłka nożna, ręczna czy siatkowa – jakie siatki sportowe wybrać?

Wyposażenie sali gimnastycznej dla dzieci nie jest sprawą łatwą. Siatki do piłki nożnej czy ręcznej muszą być nie tylko idealnie dopasowane do rozmiaru bramek, ale też trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, rozerwania i przetarcia.

Fot. Siatka do bramki piłkarskiej wykonana z tworzyw sztucznych wysokiej jakości wyróżnia się dużą wytrzymałością mechaniczną. Ma średniej wielkości oczka i gruby splot.

Z kolei siatki do piłki siatkowej wymagają miedzy innymi odpowiedniego wzmocnienia brzegów. Siatka do siatkówki wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości jest wytrzymała, a jednocześnie giętka i elastyczna, dzięki czemu nie jest uszkadzana przez silne uderzenia piłki.

Mimo że siatki do gier zespołowych są różne, mają one pewne cechy wspólne. Siatki sportowe, stanowiące niezbędne wyposażenie sali gimnastycznej dla szkół czy przedszkoli, powinny być:

  • wykonane z materiałów najwyższej jakości, które gwarantują długi okres ich użytkowania,
  • odpowiednio wykończone, co nadaje im właściwą stabilność i wytrzymałość oraz estetyczny wygląd,
  • dostępne w wielu rozmiarach, kolorach i wariantach wykonania, aby można je było łatwo dopasować do wymagań danej sali gimnastycznej,
  • proste w montażu i funkcjonalne.

Piłkołapy – sposób na to, by gra była bezpieczna

Wyposażenie sali gimnastycznej w przedszkolu i w szkole wymaga elementów, które gwarantują bezpieczeństwo zarówno osobom grającym w piłkę, jak i tym, którzy obserwują te rozgrywki. Doskonale sprawdzają się w tej roli piłkołapy.

Fot. Siatki na piłkochwyty standardowo będące wyposażeniem hal sportowych z powodzeniem można stosować także w salach gimnastycznych.

Siatki na sale gimnastyczne zabezpieczają okna i ściany, chroniąc je przed zniszczeniem, oraz służą jako kotary grodzące. Piłkochwyty to także większe bezpieczeństwo graczy i kibiców oraz bardziej płynne rozgrywki sportowe.

W przypadku wyposażenia sal gimnastycznych dla szkół i przedszkoli, siatki na piłkołapy powinny być bardzo trwałe i odporne na intensywne użytkowanie, a także elastyczne i giętkie. Mali gracze są bowiem pełni energii i „testują” piłkochwyty na wszelkie możliwie sposoby.

Jeśli chodzi o piłkołapy, montaż warto powierzyć fachowcom, by mieć pewność, że właściwie umocowane siatki spełnią swoje zadanie, a dzieci będą bezpieczne.

W przypadku piłkołapów, cena jest uzależniona od wielu czynników, wśród których można wymienić między innymi rodzaj tworzywa sztucznego użytego do ich produkcji, wymiary siatki, a nawet jej kolor czy sposób wykończenia. Obiekty sportowe znacząco się między sobą różnią, dlatego jeśli chodzi o siatki na piłkochwyty ceny ustalane są zazwyczaj indywidualnie dla każdego zamówienia.

***

Siatki sportowe stanowią niezbędne wyposażenie każdej sali gimnastycznej. Te o najwyższej jakości pozwalają dzieciom cieszyć się sportem, jednocześnie zapewniając im właściwy poziom bezpieczeństwa. Dowiedz się więcej na temat siatek sportowych i piłkochwytów na https://sieci-siatki.pl/pilkochwyty/

Producent siatek sportowych, firma Symar, dostarcza zarówno siatki o standardowej wielkości, jak też siatki sportowe na wymiar – produkowane pod zlecenia klientów.

Kategorie
Technika