Czy warto zdecydować się na rozwód bez orzekania o winie?

Kiedy pożycie małżeńskie nie układa się tak, jakbyśmy tego chcieli jedynym rozwiązaniem wydaje się być rozwód. Pary, które się na niego decydują mają do wyboru dwa warianty – rozejść się za porozumieniem stron lub też dochodzić do tego, która ze stron winna jest rozpadu małżeństwa.
Jak mówi adwokat z Wrocławia rozwód bez orzekania o winie może nam się opłacić. Dlaczego? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Znacznie szybsze orzeczenie rozwodu

Zazwyczaj, kiedy decydujemy się na rozwód chcemy mieć go jak najszybciej za sobą i móc cieszyć się odzyskaną wolnością. W takim przypadku rozwód bez orzekania o winie jest lepszym rozwiązaniem. Jeśli obie strony małżeństwa chcą zakończyć związek, są zgodne co do podziału majątku oraz opieki nad dziećmi orzeczenie rozwodu jest możliwe już podczas pierwszej rozprawy. Tymczasem w przypadku orzekania o winie musimy przygotować się na kilka czasochłonnych rozpraw. 

Mniej stresujących sytuacji

Aby sąd mógł orzec o winie musi doskonale poznać relacje pomiędzy małżonkami. Wina musi być udowodniona. Oznacza to konieczność mówienia o prywatnych, nierzadko bardzo bolesnych sprawach dotyczących małżonków. Często konieczne jest również wezwanie świadków, którzy muszą przedstawić swoją perspektywę. Niejednokrotnie są to stresujące, zawstydzające sytuacje. 

Czy warto korzystać z pomocy adwokata?

W teorii, rozwód bez orzekania o winie jest więc rozprawą prostą, nie wymagającą od nas pomocy prawnej. Warto jednak mieć wsparcie specjalisty, by mieć pewność, że wszystkie nasze ustalenia zostaną przedstawione przed sądem i zaakceptowane przez obie strony. Gdzie znaleźć dobrego prawnika? To proste. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę “adwokat Wrocław rozwód” i wybrać kancelarię, która cieszy się najlepszymi opiniami.

 

Jak przekonuje adwokat z Wrocławia rozwód bez orzekania o winie jest możliwy w znaczącej większości przypadków. Nawet jeśli małżonkowie są mocno skonfliktowani przy pomocy swoich reprezentantów mogą uzgodnić warunki rozwodu i przyspieszyć proces rozwodowy. Zanim więc zdecydujemy się na wnoszenie o orzeczenie winy warto się nad tym zastanowić.

 

Kategorie
Inne